Svi proizvodi kao što su prozori, vrata i roletne, recimo, a koji su izrađeni od polivinil hlorida (PVC), vrste termoplastične smole spadaju u PVC stolariju. Koristi se za razne namene, uključujući rezidencijalne i komercijalne objekte, ali i stambene, u kojima je u širokoj upotrebi, najpre zahvaljujući svojim izuzetnim karakteristikama. Otporna je na vremenske uslove, izoluje toplotu i zvuk vrlo efikasno, a dugotrajna je i lako se održava.
U poslednje vreme, PVC stolarija Beograd postala je popularan izbor zahvaljujući na prvom mestu njenoj izdržljivosti, zatim energetskoj efikasnosti i relativnoj ekonomičnosti u odnosu na alternativne materijale poput drvene stolarije. Takođe, ovakva vrsta stolarije je otporna na truljenje i koroziju, a pruža i odličnu zaštitu od vlage i štetočina. Sve ove karakteristike čine je idealnim izborom za mnoge vlasnike objekata na području srpske prestonice.
Kako se ugrađuje PVC stolarija?
Treba imati na umu da ugradnja ovakve stolarije zahteva iskustvo i znanje, ali i odgovarajuću opremu, kao i poznavanje tačnih procedura ugradnje. Proces uključuje merenje otvora, izradu proizvoda prema specifikacijama, a zatim se PVC stolarija Beograd postavlja i fiksira. Posle svega toga sledi postavljanje izolacije i završni radovi.
Iako se neki entuzijasti za “uradi sam” projekte mogu odlučiti da samostalno instaliraju PVC stolariju, preporučuje se da ovaj posao ipak obave stručnjaci. Neprecizno postavljena stolarija može dovesti do problema kao što su prolazak vazduha ili vode, pa čak i strukturalna oštećenja. Profesionalci takođe osiguravaju pravilno rukovanje materijalima i alatima, što je ključno za sigurnost na radnom mestu.
U kojim bojama se može naći PVC stolarija Beograd?
Na sreću svih koji se odluče za ovu opciju, PVC stolarija se na tržištu može naći u različitim bojama i završnim obradama. Osim standardne bele, proizvođači nude širok spektar boja koje mogu uključivati razne nijanse sive, smeđe, zelene, crne i druge. Neki proizvođači nude i ovakvu stolariju u varijanti imitacije drveta, što daje estetski prijatan i topao izgled.
Što se tiče farbanja, generalno se ne preporučuje bojenje PVC stolarije. Ovaj materijal ne prihvata boju dobro, a boja se može ljuštiti i oštetiti originalnu površinu. Takođe, taj proces i te kako može uticati na garanciju, tako da se ovaj korak ne preporučuje bez prethodne konsultacije sa proizvođačem ili dobavljačem.
Uz pomoć kojih sredstava se održava PVC stolarija?
Dobro je poznato da PVC stolarija Beograd podrazumeva vrlo lako odrržavanje. Za redovno čišćenje, preporučuje se upotreba meke krpe ili sunđera, sa mlakom vodom i blagim deterdžentom. Izbegavajte korišćenje abrazivnih sredstava ili četkica koje mogu ogrebati površinu.
Podrazumeva se da treba održavati i okove na PVC stolariji. Okov bi trebalo redovno podmazivati, a možete koristiti silikonski sprej ili slično sredstvo za tu svrhu. Sve to smanjuje rizik od habanja i čini da ti delovi stolarije dugo funkcionišu besprekorno.